Siparişimdeki ürünü / ürünleri iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Taze meyve/sebze ürünlerinde sevkiyatta oluşabilecek ezilme, bozulma gibi istenmeyen bir durum görüldüğü zaman, ürün ambalajı bozulmadan ve kargonun geldiği gün ürün resminin çekilerek www.kayisihane.com`a iletilmesi gerekmektedir. Taze meyve ve sebzede iade olmayıp kullanılmayacak durumda olan meyve miktarı ürün resminin gönderilmesi akabinde yapılacak değerlendirme neticesinde müşteriye gönderilecektir.

Ürün lezzetini beğenmeme durumunda iade söz konusu değildir.

Meyve/Sebze dışındaki iade etmek istediğiniz ürünlerin, Kargo ücreti müşteriye aittir.

İade ettiğiniz ürünler, yapılacak olan değerlendirmede iade şartlarına uyduğu takdirde, geri ödemeler ürün tarafımıza ulaştıktan sonraki 10 gün iş günü içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Bundan sonraki süreci bankanızdan takip edebilirsiniz. Belirlenen sürede iadenin gerçekleşmemesi halinde iletişime geçmeniz halinde gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE ORİJİNAL AMBALAJINDA VE FATURANIN ASLI İLE BİRLİKTE AŞAĞIDA BELİRTİLEN ADRESE GÖNDERİNİZ.

Çamlıca Basın Yayın Eğitim Sağlık Turizm İnşaat San. ve Ticaret A.Ş.

Zaviye Mah. Hulusi Efendi Cd. Hamidiye Çarşısı No: 49T Darende / MALATYA

** İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürünbirimfiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacak ve olası bir gecikmeden firmamız sorumlu olmayacaktır.

385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!

Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

– İadeler mutlak surette original kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

– Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi Kabul edilemez.

– İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte original fatura (sizdekibütünkopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

– İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise ürünü kargo görevlisi yanında kontrol ederek tutanak tutturmanız ve teslim almamanız gerekmektedir. Bu takdirde kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise iadelerinizi Aras Kargo ile Çamlıca Basın Yayın Eğitim Sağlık Turizm İnşaat San. ve Ticaret A.Ş. adına “Gönderici ödemeli” olarak gönderebilirsiniz.